Skip to content

Wpływ Medicare Część D na wydatki na leki i wydatki medyczne ad 7

5 miesięcy ago

672 words

Wzrost liczby recept, które zaobserwowaliśmy wśród osób zapisanych z hiperlipidemią lub cukrzycą, jest zgodny z tą obserwacją, podobnie jak stwierdzenie Maddena i wsp. [27], że odsetek osób zapisanych w Medicare pominął lub zmniejszył dawki lub nie wypełnił zaleceń z powodu koszt spadł z 14,1% w 2005 r. do 11,5% w 2006 r. Dlaczego wydatki na leczenie wzrosły w grupie o poprzedni limit kwartalny w wysokości 350 USD (najbardziej hojny poprzedni zasięg wśród trzech grup interwencyjnych) w porównaniu z grupą bez limitów. Dodatkowe użycie leków na receptę we wszystkich trzech grupach prawdopodobnie obejmowało zarówno nadużywanie niektórych leków, jak i niedostateczne wykorzystanie innych, ale proporcja wzrostu, który był nadużywany, mogła być najwyższa w grupie z najhojniejszym poprzednim pokryciem. Nasze stwierdzenie, że stosowanie doustnych leków przeciwcukrzycowych nie zmieniło się znacząco w tej grupie, jest zgodne z tą hipotezą.
Nasze odkrycia podlegają kilku ograniczeniom. Pochodzą one z planu Medicare Advantage i mogą nie obejmować samodzielnych planów części D, ponieważ plany Medicare Advantage mają motywację do strukturyzacji pakietów i formularzy, aby zminimalizować wydatki w częściach A i B, podczas gdy samodzielne plany tego nie robią. W naszym badaniu wykorzystano dane od jednego ubezpieczyciela w jednym regionie, chociaż korzyści z leczenia przed wdrożeniem części D w naszym badaniu obejmują szereg korzyści, podobnie jak zasięg ogólnokrajowy.25 Do tego stopnia, że rejestruje się bez świadczeń związanych z lekiem, wypełniło recepty od aptek sieciowych w 2004 i 2005 r., przeceniamy wpływ Części D na wykorzystanie farmacji. Uważamy, że ta tendencja jest niewielka, ponieważ abolicjoniści otrzymali 15% zniżki w aptekach sieciowych, a ponieważ plan podpisał umowę z dużym menedżerem ds. Apteki i apteki z siecią 58 000 aptek w całym kraju, więc było niewiele aptek, które nie brały udziału. Ponadto, w przypadku zarejestrowanych osób, które były objęte ubezpieczeniem przed Częścią D, program wypłacał świadczenia tylko w przypadku recept, które zostały wypełnione w uczestniczących aptekach.
Nasze wyniki sugerują, że część D zwiększyła użycie leków na receptę wśród osób, które wcześniej nie miały pokrycia narkotyków ani skromnych korzyści, a koszt zwiększonego użycia został w przybliżeniu zrekompensowany spadkiem wydatków na inne leki. To, czy część D ogólnie miała wpływ na całkowite koszty części A i B, jest jednak mniej jasne w świetle naszych ustaleń, że zapisanie się z najbardziej hojnymi korzyściami przed wprowadzeniem w życie części D zwiększyło wydatki na leczenie. Dlatego też szacowanie CBO bez efektu netto w części D dla części A i B wydatków na Medicare mogło być w przybliżeniu poprawne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez granty z Narodowego Centrum Zasobów Naukowych, komponentu Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH); plan działania NIH dla badań medycznych (KL2-RR024154-03, doktor Donohue); oraz Fundację Alfreda P. Sloana (do Dr. Newhouse).
Dr Newhouse donosi, że jest dyrektorem i ma kapitał w Aetna, który sprzedaje produkty Medicare Advantage i Part D, a także zasiada w zarządzie CBO Board of Health Advisers. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Graduate School of Public Health, University of Pittsburgh (YZ, JMD, JRL); i Highmark (GO) – oba w Pittsburghu; Departament Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School oraz Departament Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health – oba w Bostonie (JPN); oraz Harvard Kennedy School, Harvard University, Cambridge, MA (JPN).
Wyślij prośby o ponowne przesłanie do Dr Donohue w Departamencie Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, University of Pittsburgh, 130 De Soto St., Crabtree Hall 613, Pittsburgh, PA 15261, lub w.
Materiał uzupełniający
[więcej w: jak leczyc rwe kulszowa domowymi sposobami, kasetony świetlne, Fitolizyna ]
[patrz też: rak prostaty przerzuty do kości rokowania, kosmetyki znanej firmy okazały się szkodliwe i rakotwórcze, jak leczyc rwe kulszowa domowymi sposobami ]

0 thoughts on “Wpływ Medicare Część D na wydatki na leki i wydatki medyczne ad 7”

Powiązane tematy z artykułem: jak leczyc rwe kulszowa domowymi sposobami kosmetyki znanej firmy okazały się szkodliwe i rakotwórcze rak prostaty przerzuty do kości rokowania