Skip to content

Wiek przetoczonej krwi u osób dorosłych z chorobami krytycznymi cd 7

5 miesięcy ago

428 words

Był wystarczająco duży, aby wykryć klinicznie istotne różnice w śmiertelności 90 dni. Ponadto zapisaliśmy szerokie spektrum pacjentów w stanie krytycznym, zapewniając szerokie zastosowanie naszych ustaleń. Bias został zminimalizowany poprzez ukrytą randomizację, ślepe zadania grup badanych i tempo utraty do obserwacji poniżej 5%. Różnica między grupami w czasie przechowywania krwinek czerwonych była statystycznie i klinicznie znacząca. Pierwotny wynik był klinicznie istotny i ważny zarówno dla pacjentów, jak i decydentów medycznych. Ograniczenia tej próby obejmują możliwość niedoreprezentowania w badaniu niektórych grup pacjentów krytycznie chorych, szczególnie narażonych na negatywne konsekwencje długotrwałego przechowywania krwinek czerwonych. Ogólnie rzecz biorąc, większość pacjentów otrzymywała transfuzje zgodnie z restrykcyjną strategią transfuzji, ze średnim poziomem hemoglobiny przed transfuzją wynoszącym 7,7 g na decylitr, nawet przy braku wytycznych lub protokołów. W związku z tym ekspozycja na jakiekolwiek krwinki czerwone w tym badaniu była znacznie mniejsza niż w ośrodkach, które nadal decydują się na bardziej liberalne stosowanie transfuzji krwi. Chociaż testowanie krótszych czasów przechowywania mogło doprowadzić do różnych wyników, wybraliśmy 7-dniowy próg przechowywania dla grupy świeżej krwi, ponieważ konsultanci transfuzji krwi sugerowali, że poprocesowa realizacja krótszego okresu przechowywania nie byłaby możliwa, szczególnie biorąc pod uwagę wymóg przeprowadzenia testu choroby zakaźnej (który trwa do 72 godzin) i skończoną liczbę dawców krwi.
Uwzględniliśmy jedynie ośrodki, w których stosowano leukoreduced krwinek czerwonych; w związku z tym niepewność, czy leukocyty pogarszają rozkład krwinek czerwonych podczas przechowywania, czy też mają inne efekty toksyczne, które nasilają się podczas długotrwałego przechowywania. W badaniu zastosowano tylko zawieszone krwinki czerwone SAGM, ponieważ jest to standardowy produkt czerwonych krwinek dostarczany w Kanadzie i Europie. Czerwone krwinki zawieszone w roztworze dodatków 3 (AS-3), które są dostarczane w Stanach Zjednoczonych, są podobne. Istnieją jednak różnice w sposobie produkcji i rozwiązaniach do przechowywania. Roztwory do przechowywania powodują podobne, ale nie identyczne, defekty krwinek czerwonych in vitro 32, co sugeruje, że nasze wyniki mogą być generalizowane. Na koniec zapytaliśmy: Czy świeża krew jest lepsza od starej krwi. Niż Czy stara krew jest zła. 33 Nasze badanie nie dotyczy kwestii, czy stosowanie krwinek czerwonych przechowywanych przez bardzo długi czas (od 35 do 42 dni) skutkuje szkodzi.
Podsumowując, nie wykryliśmy żadnej istotnej klinicznie poprawy wyników pierwotnych lub wtórnych wśród osób dorosłych krytycznie chorych, którzy otrzymali transfuzję świeżej krwinki czerwonej.
[podobne: tribusteron, Azeloglicyna, Nonacne ]
[hasła pokrewne: rak prostaty przerzuty do kości rokowania, kosmetyki znanej firmy okazały się szkodliwe i rakotwórcze, jak leczyc rwe kulszowa domowymi sposobami ]

0 thoughts on “Wiek przetoczonej krwi u osób dorosłych z chorobami krytycznymi cd 7”

Powiązane tematy z artykułem: jak leczyc rwe kulszowa domowymi sposobami kosmetyki znanej firmy okazały się szkodliwe i rakotwórcze rak prostaty przerzuty do kości rokowania