Skip to content

Rola reformy odpowiedzialności medycznej w reformie federalnej służby zdrowia cd

5 miesięcy ago

398 words

Ponieważ bezpieczne porty i specjalne trybunały prowadzone przez ekspertów medycznych dałyby lekarzom prawną zachętę do praktykowania medycyny opartej na faktach, reforma odpowiedzialności mogłaby być skutecznym sposobem na promowanie stosowania wyników CER. Politycznie trudne, jak może być reforma deliktowa, jest prawdopodobnie łatwiejsze niż ograniczenie zasięgu lub refundacji do najbardziej opłacalnych metod leczenia – lub nawet do najbardziej klinicznie skutecznych terapii. Ponadto lekarze i szpitale będą narzekać, z uzasadnionych powodów, jeśli będą praktykować zgodnie z ustaleniami CER, ale zostaną uznani za winnych popełnienia błędu w sztuce lekarskiej. Te trzy podejścia do reform nie wykluczają się nawzajem i mogą się wzajemnie uzupełniać. Wszyscy stoją przed powszechną przeszkodą prawną: federalizm. Fakt, że prawo medyczne nadużyć było tradycyjnie kontrolowane przez państwa, komplikuje próby narzucenia mu struktury federalnej. Istnieją jednak przynajmniej dwa sposoby, aby Kongres mógł pokonać przeszkodę federalizmu: zadeklarować zamiar całkowitego wywłaszczenia państwowej regulacji w tej dziedzinie – drastyczny krok – lub po prostu warunkować otrzymanie przez państwo federalnych funduszy zdrowotnych lub premii od ich gotowości do przyjąć zmiany w swoich systemach deliktowych.
Obecnie niewielu decydentów otwarcie dyskutuje o zaletach i wadach łączenia reformy systemu odpowiedzialności i reformy służby zdrowia. Uwertura do wspaniałego oratorstwa stanowienia prawa wymaga od każdego gracza naciśnięcia kluczowych pozycji, których żądają jego wyborcy. Ale w ciągu kilku miesięcy przewidujemy, że wielu będzie szukało kompromisów. Wielu już dostrzega potencjalne korzyści polityczne związane z sprzedażą wiązaną, a sam prezydent odnotowuje, że reforma odpowiedzialności musi być częścią reformy systemu opieki zdrowotnej. Jeśli reforma odpowiedzialności okaże się kuszącym środkiem słodzącym dla kompromisu w zakresie reformy systemu opieki zdrowotnej, może stać się częścią pakietu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Mello zgłasza otrzymywanie opłat za konsultacje od American Medical Risk Insurance Company; i dr Brennan, posiadający kapitał w CVS Caremark i Aetna. Nie zgłoszono żadnego innego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0903765) został opublikowany 15 czerwca 2009 r. O godz.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston (MMM); i CVS Caremark, Woonsocket, RI (TAB).

[podobne: niacynamid, tribusteron, hologramy els ]
[patrz też: odwodnienie izotoniczne, dyżury aptek kwidzyn, wskaźnik tkanki trzewnej ]

0 thoughts on “Rola reformy odpowiedzialności medycznej w reformie federalnej służby zdrowia cd”

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek kwidzyn odwodnienie izotoniczne wskaźnik tkanki trzewnej