Skip to content
5 miesięcy ago

476 words

W tych ciężkich czasach klinicznych szybkie i łatwe do zastosowania lekarstwo na problem jest atrakcyjne. Chociaż arytmia zapewnia takie rozwiązania, książka jest o wiele większa; jest autorytatywną, jasno napisaną prezentacją częstych zaburzeń rytmu i niektórych nierzadkich. Każdy rozdział jest napisany przez kogoś, kto jest nie tylko autorytetem, ale także, w wielu przypadkach, osobą odpowiedzialną za naszą wiedzę na ten temat. Dr Kastor opracował tę książkę specjalnie dla klinicystów, którzy nie są obecnie ani nie planują zostać elektrofizjologami klinicznymi . Książka może być polecana jako źródło jasnych instrukcji dla tej właśnie grupy. Nic dziwnego jednak, skoro każdy autor jest tak wyraźnie podekscytowany i zainteresowany tematem, o którym pisze (wszyscy są mężczyznami), głębia prezentacji wykracza poza to praktycznie w każdym przypadku. Chociaż może to nieco pogorszyć jego wartość dla klinicysty, który chce szybkiego przeglądu tematu, układ książki sprawia, że jest to mało prawdopodobne, a podniecenie autorów czyni książkę wyjątkową. Jeśli czytelnik chce poznać określony rytm, łatwo można znaleźć rozdział o tym rytmie. Każdy rozdział przedstawia ważne cechy historii klinicznej i badania fizykalnego oraz szczegóły cech elektrokardiograficznych. Prognozy związane z każdym rytmem są omawiane, a podejście do zarządzania można znaleźć w każdym rozdziale. Wszystkie rozdziały są dobrze zorganizowane, wyraźnie napisane i dobrze zilustrowane, z przykładami, które są istotne i pomocne. Odniesienia są obszerne i odpowiednie.
Kliniści kardiolodzy, interniści i lekarze pierwszego kontaktu dowiedzą się, że książka ta spełnia ich potrzebę zrozumienia i opanowania arytmii serca. Jest również odpowiedni dla osób z kardiologią lub arytmią serca oraz dla specjalistów w arytmii. Trudno jest znaleźć słabe punkty. Wysiłki mające na celu jednolite uporządkowanie rozdziałów prowadzą do pewnej redukcji w dyskusjach dotyczących określonych rytmów. Czasami autor przedstawia opcje leczenia bez określania preferencji. Ponadto, niektóre rytmy serca mają zbyt dużą wagę w stosunku do ich ogólnego znaczenia klinicznego – na przykład przyspieszony rytm połączenia, połączeniowy ektopowy częstoskurcz oraz rytm zatokowy i węzłowy przedsionkowy. Chociaż te rytmy są ważne, są one mniej prawdopodobne niż inne, aby uczestniczyć w kwestiach zarządzania klinicznego, z którymi regularnie boryka się praktykujący klinicysta.
Ciekawą cechą książki jest uwaga poświęcona bogatej historii arytmii, którą omawia pierwszy rozdział. Perspektywa historyczna znajduje się w każdym z kolejnych rozdziałów. Jednak niemal wykładnicza ekspansja naszego rozumienia arytmii, którą wyjaśniają te rozdziały, jest w dużej mierze wynikiem pracy wielu autorów tej książki. Ta książka daje czytelnikowi możliwość zapoznania się z najnowszymi przemyśleniami autorów na temat tematu, który pomogli rozwinąć.
John McAnulty, MD
Oregon Health Sciences University, Portland, OR 97201

[więcej w: zapalenie spojówek krople bez recepty, szpital barlickiego poradnia, dyżury aptek kwidzyn ]

0 thoughts on “Arytmie”

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek kwidzyn szpital barlickiego poradnia zapalenie spojówek krople bez recepty